स्टार अवार्डमा सय बढि श्रष्टालाई अवार्ड

Swoniga Online – Swonigaonline Reporter | २०७९ फाल्गुण ३, बुधबार वर्गीकृत कला

सबैभन्दा ठूलो अवार्ड कार्यक्रमको रुपमा वर्ल्ड रेकर्ड दावी गरिएको नेपालभाषा स्टार म्यूजिक भिडियो अवार्डको दोस्रो संस्करणमा हास्य सम्राटको रुपमा परिचित वरिष्ठ कलाकार मदनकृष्ण श्रेष्ठ लाइफटाइम अचिभमेन्ट अवार्डबाट सम्मानित भएका छन् ।

गत आइतबार काठमाडौंको प्रज्ञाभवनमा सम्पन्न कार्यक्रममा कलाकार श्रेष्ठलाई लाइफटाइम अचिभमेन्ट अवार्डबाट सम्मानित गरियो ।

वरिष्ठ निर्देशक प्रकाश सायमि, गोदावरी नगरपालिकाका मेयर गजेन्द्र महर्जन र कीर्तिपुर नगरपालिकाका पूर्व मेयर रमेश महर्जनले श्रेष्ठलाई खादा ओढाउँदै अवार्डको ट्रफिसहित सम्मान गरे ।

त्यस्तै वरिष्ठ संगीतकार रत्न बेहोसी, कलाकार नगीना जोशी, सुशील राजोपाध्याय, गायक पवित्र कसाः, संगीतकार गोविन्द ह्यूमत, जुगल डंगोल, रामकृष्ण खड्गीलाई संसार सप्तरंगी कला सम्मानबाट सम्मानित गरियो ।

यसै संस्करणदेखि थप गरिएको संसार तेज स्मारक कला सम्मानबाट वरिष्ठ पत्रकार श्याम स्मृत, वरिष्ठ निर्देशक पवन जोशी, संगीतकार मनराजा नकर्मी, गायिका निशा देसार र संचार गृह लहना मिडियालाई संसार तेज स्मारक कला सम्मान प्रदान गरियो ।

खोकनाबाट सिर्जना भई हाल निकै चर्चित गीत सालुगु गाचा समूह र खोकनाका कलाकारहरुलाई संसार खोकना कला सम्मानबाट सम्मानित गरिएको थियो ।

त्यस्तै अवार्डका लागि दर्ता भएको गीत, सबैभन्दा बढी भिडियो निर्देशन तथा कोरीयोग्राफी गर्ने आराध्यालक्ष्मी खड्गी, युट्युबमा सबैभन्दा बढी भ्यूजु पाएको गीत राजमति कुमति महिला भर्सन र सबैभन्दा बढी गीत अपलोड भएको युट्युब च्यानल ज्योति रेकर्ड्सलाई विशेष अवार्ड प्रदान गरिएको थियो ।

सोही कार्यक्रममा संसार क्रिएसन्समा क्रिएटिभ डाइरेक्टर स्वतन्त्र महर्जनले कलाकारहरुको सहयोगस्वरुप संसार फाउन्डेसन घोषणा गर्दै फाउन्डेसनमा १ लाख ११ हजार १ सय ११ रुपैयाँ प्रदान प्रदान गरेका थिए ।

कार्यक्रममा गीतसंगीतको रचनादेखि म्यूजिक भिडियोसम्म सबै क्षेत्र समेट्दै ३२ विधामा अवार्ड वितरण गरेको थियो ।

अवार्ड विजयीहरुको नामावलीः

विधा नं १

सर्वोत्कृष्ट युट्युब च्यानल (डिजिटल पार्टनर) – ईल्वहँ प्रकाशन, छन्त जिगु माया मदुला..

विधा नं २

सर्वोत्कृष्ट श्रृंगार कलाकार – उमिशा पाण्डे, छंगु लँ..

सर्वोत्कृष्ट श्रृंगार कलाकार, पपुलर – पूजा शाही, लिफः लिफः..

विधा नं ३

सर्वोत्कृष्ट भेषभुषा – नासः ड्रेस हायर सेन्टर, मयः जितः..

विधा नं ४

सर्वोत्कृष्ट गीत रचनाकार – शैलेश शाक्य, य बाः य बाः

सर्वोत्कृष्ट गीत रचनाकार, निर्णायक – पुर्णकाजी ज्यापु, मतिना फसं दायाः

सर्वोत्कृष्ट गीत रचनाकार, प्रोत्साहन – न्हुछेकाजी महर्जन, चसक्क मिन थ्व नुगः

सर्वोत्कृष्ट गीत रचनाकार, पब्लिक च्वाइस – सुन्दर श्रेष्ठ (बागमति भाई), अय् मयजु

विधा नं ५

सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन – हरिशरण सायमि, जोवनया रंग

सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन, निर्णायक – बुद्ध सायमि, प्रेमया नसा

सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन, प्रोत्साहन – फिरोज बज्राचार्य, लिफः लिफः

सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन, पपुलर – भुपेन्द्र बज्राचार्य, मां छन्त लुमंकाच्वना

विधा नं ६

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार – सुरेन्द्र श्रेष्ठ, बल्छी तयाः मन जिगु

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार, निर्णायक – अनिल तुलाधर, अयलाः गुलु

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार – प्रोत्साहन – भुवन महर्जन, व मनू सु मनू

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार, पब्लिक च्वाईस – राजकुमार मानन्धर, भुतिमालि बापाःत्याः

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार, पपुलर – जिवित जल्मी, छु जुल रे

विधा नं ७

सर्वोत्कृष्ट रेकर्डिङ्ग स्टुडियो – विट्स् रेकर्डिङ्ग स्टुडियो, मां छन्त तंकाः

सर्वोत्कृष्ट रेकर्डिङ्ग स्टुडियो प्रोत्साहन – विजय मास्की (अन्नपुर्ण रेकर्डिङ्ग स्टुडियो), राजमति कुमति धाल

विधा नं ८

सर्वोत्कृष्ट भिडियो रंग समिश्रण – योवन शाक्य, यःमां

सर्वोत्कृष्ट रंग समिश्रण प्रोत्साहन – संजीव रत्न शाक्य, व मनू सु मनू

विधा नं ९

सर्वोत्कृष्ट भिडियो सम्पादन – अनिल कुमार महर्जन, अयलाःगुलु

विधा नं १०

सर्वोत्कृष्ट फोटोग्राफर – फोटो क्यान्भास, मयः जितः

विधा नं ११

सर्वोत्कृष्ट छायाँकन – सोहन मानन्धर, त्वःते मखु जिं

सर्वोत्कृष्ट छायाँकन निर्णायक – लुःजः सिंह, जोवनया रंग

सर्वोत्कृष्ट छायाँकन गैर नेवाः – मोहन कुमार झिल्लु, अयलाःगुलु

विधा नं १२

सर्वोत्कृष्ट पोष्टर डिजाईनर – ज्योति म्यूजिक, लिफः लिफः

विधा नं १३

सर्वोत्कृष्ट निर्माण व्यवस्थापक/नियन्त्रक – सबिन श्रेष्ठ, चञ्चल चञ्चल

सर्वोत्कृष्ट निर्माण व्यवस्थापक – उजय शाही, छु जुल रे

विधा नं १४

सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक – राजिप बज्राचार्य, बल्छी तयाः मन जिगु

सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक निर्णायक – स्वजन रघुवंशी, श्याम सुन्दर

विधा नं १५

सर्वोत्कृष्ट नवोदित गायिका – रेजिना बज्राचार्य, बल्छी तयाः मन जिगु

सर्वोत्कृष्ट नवोदित गायिका निर्णायक – सबिना मानन्धर, प्रेमया नशा

सर्वोत्कृष्ट नवोदित गायिका पपुलर – कल्पना श्रेष्ठ, छंगु लँ

सर्वोत्कृष्ट नवोदित गायिका प्रोत्साहन – शुद्धलक्ष्मी श्रेष्ठ, अय् मयजु

विधा नं १६

सर्वोत्कृष्ट गायिका – कविता जोशी श्रेष्ठ, जोवनया रंग

सर्वोत्कृष्ट गायिका निर्णायक – तेजवती जोशी, भिन्तुना भिन्तुना भिन्तुना

सर्वोत्कृष्ट गायिका प्रोत्साहन – सबिता मालाकार, सुइकाः

विधा नं १७

सर्वोत्कृष्ट गायक (बहु धार) – बि. आर. संगम, नखः पत्तिं

सर्वोत्कृष्ट गायक (बहु धार) प्रोत्साहन – एरोन महर्जन, यः मा

विधा नं १८

सर्वोत्कृष्ट गायक उदयीमान – राजेन्द्र शाक्य, चसक्क मिन थ्व नुगः

सर्वोत्कृष्ट गायक उदयमान निर्णायक – विरज महर्जन, छ लुइवं हे जीवन

सर्वोत्कृष्ट गायक उदयीमान प्रोत्साहन – ताराराम मुनंकर्मी, धुकूपिकू क्यने छन्त

सर्वोत्कृष्ट गायक उदयीमान पपुलर – जितेन शाक्य, गन छु द्वन

विधा नं १९

सर्वोत्कृष्ट गायक नवोदित (पुरुष) – सिध्दार्थ बज्राचार्य, बल्छी तयाः मन जिगु

सर्वोत्कृष्ट गायक (पुरुष) नवोदित निर्णायक – मुकेश शाक्य, छंगु हे खँ ला खः

सर्वोत्कृष्ट गायक (पुरुष) नवोदित पपुलर – अमोघ वीर बज्राचार्य, अप्सरा थें च्वं

विधा नं २०

सर्वोत्कृष्ट गायक (पुरुष) – सतिश महर्जन, अय् मयजु

सर्वोत्कृष्ट गायक (पुरुष) पब्लिक च्वाइस – शैलेन्द्र तुलाधर, जिगु मतिनाया

सर्वोत्कृष्ट गायक (पुरुष) प्रोत्साहन  – राजेन्द्र श्रेष्ठ, मूसःगु अयलाः

विधा नं २१

सर्वोत्कृष्ट नवोदित मोडल (महिला) – न्यान्सी महर्जन, छन्त नापलाय् सातकि

सर्वोत्कृष्ट नवोदित मोडल (महिला) पपुलर – श्रृष्टी महर्जन, छ लुइवं हे जीवन

विधा नं २२

सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला) – रोजिना सुवाल, मयः जितः

सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला) निर्णायक – भिन्तुना जोशी, य बाः य बाः

सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला) पपुलर – आराध्या लक्ष्मी खड्गी, खनागु छन्त जिं गन

विधा नं २३

सर्वोत्कृष्ट नवोदित मोडल (पुरुष) – अनुज शाक्य, मुसुमुसु न्हिलाः वःम्ह

सर्वोत्कृष्ट नवोदित मोडल (पुरुष) निर्णायक – रविन्द्र शाही, छंगु लँ

सर्वोत्कृष्ट नवोदित मोडल (पुरुष) पपुलर – अमोघवीर बज्राचार्य, अप्सरा थें च्वं

सर्वोत्कृष्ट नवोदित मोडल (पुरुष) पब्लिक च्वाइस – बिन्दे महर्जन, ख्वा छंगु गुलि बांलाः

विधा नं २४

सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष) – सुरज नापित, दुनुगलंनिसें ल्यःम्ह

सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष) निर्णायक – सुरज ब्यञ्जनकार, सुलाः सुलाः वा

सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष) पपुलर – किशोर चिपालु, मूसःगु अयलाः

विधा नं २५

सर्वोत्कृष्ट मोडल (चरित्र भुमिका) – लक्ष्मी कुमार महर्जन, व मनू सु मनू

सर्वोत्कृष्ट मोडल (चरित्र भुमिका) निर्णायक – सबिन शाक्य, दुःख दुःख

सर्वोत्कृष्ट मोडल (चरित्र भुमिका) पपुलर – सुनिता श्रेष्ठ, मां छन्त लुमंकाच्वना

सर्वोत्कृष्ट मोडल (चरित्र भुमिका) पब्लिक च्वाइस – ध्रुव कपाली, लमि तता

सर्वोत्कृष्ट मोडल (चरित्र भुमिका) प्रोत्साहन – तीर्थ अवाले ‘कुमा’, अयलाःगुलु

विधा नं २६

सर्वोत्कृष्ट परिकल्पना/कला/सह–निर्देशक – मञ्जिल शाक्य, छंगु हे खँ ला खः

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक (परिकल्पना) – दर्शन वीर शाक्य, छन्त जिगु माया मदुला ..

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक (परिकल्पना) –निर्णायक – सुरेन्द्र मानन्धर, लमि तता

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक (परिकल्पना) पपुलर – सुरेन्द्र तुलाधर, मां छन्त लुमंका च्वना

विधा नं २७

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक (उदयीमान) – राजन शाही, छन्त जिगु माया मदुला

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक (उदयीमान) पब्लिक च्वाइस – राम श्रेष्ठ, अय् मयजु

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक (उदयीमान) निर्णायक – रजिन महर्जन, व मनू सु मनू

विधा नं २८

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक – रवि सायमी, य बाः य बाः

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक निर्णायक - सुरज महर्जन, खनागु छन्त जिं गन

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक पपुलर – विश्वास बज्राचार्य, छंगु हे खँ ला खः

विधा नं २९

सर्वोत्कृष्ट कम्पनी तथा आधिकारीक व्यक्ति (निर्माता) – रामकृष्ण खड्गी जुजु, नेपाः जिगु प्राण

सर्वोत्कृष्ट कम्पनी तथा आधिकारीक व्यक्ति (निर्माता) प्रोत्साहन – सुमित्रा महर्जन, नख पतिं

सर्वोत्कृष्ट कम्पनी तथा आधिकारीक व्यक्ति (निर्माता) पब्लिक च्वाइस – ओम प्रकाश महर्जन, स्व रे छंगु मतिना

विधा नं ३०

सर्वोत्कृष्ट म्युजिक भिडियो – शैलेश शाक्य, य बाः य बाः

विधा नं ३१

सर्वोत्कृष्ट विशेष छनौट म्युजिक भिडियो (धार्मिक तथा देशभक्ति)

सर्वोत्कृष्ट गायिका धार्मिक विधा – गंगा देवी महर्जन, छंगु शरणय् वया

सर्वोत्कृष्ट भजन खलः – धापाखेल ज्ञानमाला भजन म्ये हालामि पुचः

सर्वोत्कृष्ट गायिका देशभक्ति विधा – लसता जोशी, भिन्तुना भिन्तुना भिन्तुना

सर्वोत्कृष्ट गायक धार्मिक विधा – श्याम कृष्ण तुलाधर, लोकनाथ करुणामय

विधा नं ३२

सर्वोत्कृष्ट विशेष मनोनयन, प्रवासी कलाकार

सर्वोत्कृष्ट गायक (हङकङ) – राजेन्द्र डंगोल, व मनू सु मनू

सर्वोत्कृष्ट गीत रचनाकार (अस्ट्रेलिया) – राजु मानन्धर, ख्वाः छंगु गुलि बांलाः

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार (हङकङ) – कृष्ण भक्त महर्जन, गुलि जक बांलाः

सर्वोत्कृष्ट गायक – पब्लिक च्वाइस (हङकङ) – महेश शिल्पकार, छंगु नुग जित ब्यु

संसार लाइफटाइम अचिभमेन्ट अवार्ड – मदन कृष्ण श्रेष्ठ

संसार सप्तरंगी कला सम्मानः

रत्न बेहोसी (वरिष्ठ संगीतकार)

नगिना जोशी (वरिष्ठ कलाकार/गायिका)

सुशील राजोपाध्याय (वरिष्ठ कलाकार)

पवित्र कसाः (वरिष्ठ गायक)

गोविन्द ह्युमत (वरिष्ठ संगीतकार)

जुगल डंगोल (वरिष्ठ संगीतकार)

राम कृष्ण खड्गी (चर्चित निर्देशक)

संसार तेज स्मारक कला सम्मानः

श्याम स्मृत (मिडिया व्यक्तित्व)

पवन जोशी (वरिष्ठ निर्देशक)

मनराजा नकर्मी (वरिष्ठ संगीत निर्देशक)

निशा देशार (चर्चित गायिका)

लहना मिडिया

संसार खोकना प्रतिभा कला सम्मानः

कुटुपुखु भजन खलः खोकना (सालुगु गाचा भिडियो निर्माण समूह)

लक्ष्मी प्रसाद डंगोल, चर्चित वाद्यवादक

विवेन्द्र डंगोल, रचनाकार, संगीत सर्जक (सालुगु गाचा)

रोजमान महर्जन, संगीत संयोजक (सालुगु गाचा)

नित्यनाथ भजन खलः (अवार्डमा सहभागी खोकनाको एकमात्र समूह)

सहभागी मध्येमा विशेष छनौट

आराध्य लक्ष्मी खड्गी (मोस्ट भिडियो डाइरेक्टर, कोरीयोग्राफर)

राजमति कुमति–फिमेल भर्सन (मोस्ट युट्युब भ्यूज)

ज्योति म्युजिक (मोस्ट भिडियो डिजिटल पार्टनर)

विशेष अवार्ड

मोस्ट लाइक इन फेसबुक प्रोफाइल पिक्चर – प्रशन्न शाक्य

मल्टिमिडिया अवार्ड – राजु महर्जन

बेस्ट सिंगर रियल कपल – दिपेन्द्र, बबिता बज्राचार्य

बेस्ट मोडल (चरित्र भूमिका) रियल कपल – श्यामसुन्दर शिल्पकार, अर्णेश्वरी शिल्पकार